طلاق فوری

درخواست طلاق از طرف زن
درخواست طلاق از طرف زن
سپتامبر 10, 2022
وکالت بلاعزل طلاق
وکالت طلاق بدون عزل
اکتبر 1, 2022
نمایش همه

طلاق فوری

طلاق فوری چگونه است؟ چگونه میتوان این کار را انجام داد؟ برای انجام این کار باید چکار کنیم؟

طلاق  فوری چقدر زمان میبرد و چه تفاوت هایی با طلاق عادی دارد؟

مزایای طلاق فوری

از مزایای این نوع طلاق میتوان به این موارد اشاره کرد:

کاهش زمان طلاق

کاهش استرس و اضطراب

دلخوری و بحث کمتر بین زوجین

احساس آرامش و راحتی بیشتر پس از طلاق

مطالبه نفقه و مطالبه مهریه و همچنین دیگر توافقات بین زوجین با آرامش و احترام بیشتری صورت میگیرد.

برای انجام این نوع طلاق باید نکاتی را در نظر داشته باشید که در ادامه به برخی از آنها اشاره میکنیم.

وکالت طلاق فوری

نکات طلاق فوری

  • مدت زمان جاری شدن صیغه طلاق پس از صدور حکم طلاق سه ماه است. اگر سه ماه از صدور حکم گذشته باشد و شما بخواهید صیغه طلاق را جاری کنید امکان پذیر نیست. پس از گذشت این زمان دوباره از ابتدا باید برای طلاق اقدام کنید و تا صدور حکم طلاق منتظر بمانید.
  • طلاق فوری نوعی از طلاق توافقی است. لذا اثبات باردار نبودن زوجه یکی از مراحل اصلی آن محسوب میشود. برای جلوگیری از اتلاف وقت نیز میتوانید آزمایش های مربوطه را قبل از شروع پرونده انجام دهید.
  • مورد دیگری که باید در نظر بگیریداین است که زمان این نوع طلاق با وجود وکیلی ماهر با تجربه در این زمینه، میتواند تا حدود یک هفته نیز کاهش پیدا کند. زیرا وکیل شما میتواند قاضی را قانع کند تا از مراحل مشاوره های اجباری صرف نظر کند و حکم طلاق را بدون گذراندن جلسات مشاوره صادر کند. جلسات مشاوره طولانی ترین بخش پروسه طلاق هستند.
  • یکی از سریع ترین راه ها برای انجام این کار دریافت وکالتنامه زوجه از طرف زوج است که در این صورت زوجه میتواند در کوتاه ترین زمان ممکن خود را مطلقه کند. (وکالت حق طلاق نیز در عقدنامه اگر با زن باشد این مورد بدون وکالتنامه امکان پذیر است)
  • توجه داشته باشید که روال صحیح این کار این است که پرونده شم ابتدا در شورای حل اختلاف بررسی شود و پس از آن به دادگاه مرجوع شود.

مراحل طلاق فوری

برای این کار و برای اینکه مراحل کار هرچه سریع تر پیش روند، لازم است توافقات پیش از طلاق توسط شما انجام شود. این توافقات باید درباره تمامی مسائل از جمله مهریه، نفقه، حضانت فرزندان، جهیزیه و بقیه مسائل مالی انجام شود.

مزایای طلاق فوری

مرحله بعد ثبت نام در جلسات مشاوره است که در صورت صلاحدید وکیل و توانایی ایشان، میتوانید از این مرحله صرف نظر کنید. در این جلسات تلاش مشاوران بر این است که شما را از طلاق منصرف کنند. اگر پس از اتمام جلسات هنوز بر تصمیم خود مصمم بودید، باید برگه گواهی عدم انصراف را دریافت کنید.

مدارک لازم برای این کار اصل شناسنامه طرفین و اصل کارت ملی طرفین، عقد نامه و برگه گواهی عدم انصراف از طلاق است. برای صرفه جویی بیشتر در وقت، قبل از شروع پروسه این مدارک را حاضر داشته باشید.

پس از برگزاری جلسات دادگاه منتظر صدور حکم طلاق باشید و تا سه ماه بعد صدور حکم، میتوانید به دفاتر طلاق مراجعه کنید. صیغه طلاق جاری شود و طلاق شما رسمی شود.

جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره عده طلاق توافقی، مضرات طلاق توافقی و درخواست طلاق از طرف زن، روی لینک ها کلیک کنید و به مقالات دسترسی پیدا کنید.

برای مشاوره با وکیل ماهر در این زمینه “نسرین جعفری”، با ما تماس بگیرید.

09126392845
02636517617

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده + 13 =

09126392845